UĞUR AVNİ BAŞARIR

Kıymetli meslektaşlarım,

Öncelikle sizleri selamların en güzeli olan Allahlın selamı ile selamlıyorum. Değerli dostlar yoğun bir iş temposunda n sonra tekrar sizlerle bir araya gelmenin sevincini sizlerle paylaşmak istiyorum bu vesileyle de sizlerle buluşmamıza aracı olan tüm yurtta halı yıkama dergisinin başta Name Alparslan ve Sinan Demir olmak üzere tüm Golden City Media ekibine şahsım ve oluşumumuz adına şükranlarımı sunuyorum.

 

İyisiyle kötüsüyle bir iş sezonunu geride bırakmış bulunuyoruz, geçen sezondan memnun kalan meslektaşlarımızın yanı sıra hayal kırıklığına uğrayan meslektaşlarımızın üzüntüsü bizleri olumsuz etkilemiştir. Sezon başında birçok meslektaşımız sezona hazırlık için yatırım yapmış lakin umduğunu bulamamıştır. Bu durumu sektörümüzün kontrolsüz ve denetimsiz bir şekilde büyümesiyle bağdaştırmak zorundayız. Bu duruma sessiz kalmamak için tüm resmi kurumlarla iş birliği yapmak için çalışmalar başlatmak üzereyiz. Karamsarlığa kapılan tüm meslektaşlarımızın içlerini ferah tutmaları gerekmektedir. Çünkü sektörümüz eleme süreci içerisinde olmasından ziyade geleceği olan büyük bir sektördür bunun böyle görünmesi gerekmektedir. Bizlere düşen işimizi profesyonel yapmak makineleşme ve kurumsallaşmak gerisi inşallah gelecektir. Bardağın boş tarafından sonra dolu tarafından bakılmas8ı gerekirse artık tüm meslektaşlarımızın yavaş yavaş sektörel olarak bilinçlendiğini görmek fiyat istikrarının tam anlamıyla olmasa da yavaş yavaş oturtma çabaları ve mücadeleleri, var olan derneklerin meslektaşlarımız için verdikleri mücadeleler, resmi kurumların sektörümüzü tanımaları destek vermeleri ve yavaş yavaş tüketicilerin bilinçlenmesi ve derneklerin çoğalması, meslektaşlarımızın profesyonelleşme çabaları gibi bakıldığında bardağın dolu olan tarafıdır .

Evet değerli meslektaşlarım yıllardır bu sektöre hizmet verebilmek adına çalışmalar yaptık onlarca dernek kurup meslektaşlarımızla birlik beraberliği sağlamak için mücadele verdik. Eğer bu sektör için bu bir tuğlanın üzerine bir tuğlada biz koyabildiysek ne mutlu bizlere… Çünkü bizler halı yıkamacılarız aynı dertlerin ortağıyız. Bunları yaparken de meslektaşlarımızı sömürmek isteyen sömürgecilere fırsat vermemekte bizim en asli görevlerimizdir. son dönemlerde kamuoyunda yer alan ve tamamen balon niteliği taşıyıp aslında halı yıkamacıları sömürmekten başka bir niyet taşımayan ve elinde sonunda hüsrana uğrayacak olan oluşumlar halı yıkamacının, esnafın yanındaymış gibi lanse edilip lakin kesinlikle yanında olmayan halı yıkamacıları bir basamak gibi görüp öte gitmeyen oluşumlara halı yıkamacı dostlarımızın itibar etmemelerini diliyorum şimdiye kadar yaptırım süreciyle hiç meşgul olmadık ama özellikle söylemek gerekirse meşgul olmayacağımız anlamına gelmez.. Bizler tabandan gelen oluşumlarız tepeden inme olmadık kimseyi taklit etmedik hamt olsun ki taklit edilen olduk. Bununla gurur duyuyorum. Yıllarca dernekleşmeyi yanlış anlayan zihniyete karşı oluşumumuz dernekleşmenin birlik beraberliğin nasıl olduğunu her toplantıda tüm camiaya göstermiştir.

İnancımız tamdır sektörümüz bizlerin ve halis niyetle hizmet veren tüm derneklere meslektaşlarımıza mutlaka bir yere gelecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Bu yıl inşallah çok önemli çalışmalara imzamızı atacağız Türkiye’mizin tüm vilayetlerine bizatihi kurmaylarımızla birlikte ziyaretlerde bulunacağız belediyeler ve valiliklerden randevu alıp dertlerimize çözüm arayacağız kooperatifleşme çabalarına hız verip sanayi sitesi kurma çalışmalarını hızlandıracağız halı yıkama akademi sayesinde eğitimler düzenleyeceğiz meslektaşlarımızın 

profesyonelleşmesi için elimizden gelen desteği vereceğiz koskeble projeler geliştirip meslektaşlarımıza destek olacağız tüm illerimizin ticaret odalarıyla ve valilikleriyle iletişimde olup bilir kişilerin halı yıkama derneklerinden temin edilmesi konusunda çalışmalar yapacağız halı yıkamacılar esnafına zarar veren tüm tedarikçi firmaları teşhir edeceğiz . sosyal etkinlikler düzenleyerek sosyalleşmeyi sağlayacağız ,yardıma muhtaç kimselere elimizden geldiğince destekleyeceğiz  yardımlaşmayı ön planda tutacağız yani yapacak çok işimiz var .

Değerli meslektaşlarım rabbim hepimizin yardımcısı olsun inanıyorum ki sizlerde bu sektöre en az bizim kadar değer veriyorsunuz ve vermelisiniz her zaman dediğimiz gibi bizler devletimize istihdam sağlıyoruz insanlarımıza iş imkanı sağlıyoruz ödediğimiz vergiler sigorta primleriyle her türlü vatanımıza milletimize ekonomik olarak katkı sağlıyoruz . her birimiz yanımızda çalıştırdığımız personellerle ülkemizin kalkınmasına olanak sağlıyoruz her birimiz bir iş ortamı yerimizi bilmeli ona göre davranmalıyız ve birbirimize sahip çıkmalıyız tüm meslektaşlarımı bu yıl yapacağımız toplantılara mutlaka bekliyoruz  ve bu duygu düşüncelerle meslektaşlarımıza ayrı ayrı hürmet eder saygılarımı sunarım .