HALI YIKAMACILAR 3. KEZ SİLİVRİ’DE BİR ARAYA GELDİ

Halı Yıkamacılar Konfederasyonu tarafından, Silivri’de bulunan Eser Diamond Otel’de düzenlenen organizasyonda halı yıkamacılar ve tedarikçi firmalar bir araya geldi. Üç gün süren organizasyonda halı yıkamacılar düzenlenen çeşitli eğitim seminerlerine katılma fırsatı buldu. Tedarikçi firmalar ise stant açarak ürünlerini halı yıkamacılara tanıttı.

Halı yıkamacılar, Halı Yıkamacılar Konfederasyonu tarafından, Silivri Eser Diamond Otel’de 3. kez düzenlenen ve 3 gün süren organizasyonda bir araya geldi. Organizasyona halı yıkamacıların yanı sıra çok sayıda tedarikçi firma da katılarak stant açtı. Organizasyona İstanbul’da ki halı yıkamacıların yanı sıra diğer illerdeki halı yıkamacılar da katıldı. Halı yıkamacılar arasındaki birlik beraberliğin sağlanması açısından büyük öneme sahip bu organizasyona 2 bin kişi katıldı.

Organizasyonun ilk gününde Halı Yıkamacılar Konfederasyonu Başkanı Uğur Avni Başarır ve Yönetim Kurulu Üyeleri tedarikçi firmaların stantlarını ziyaret ederek, firma yetkililerinden bilgi aldı. İlk günün akşamı ise organizasyona katılan halı yıkamacılar ve tedarikçi firmalar istişare toplantısında bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu. Toplantının açılış konuşmasını Konfederasyon Genel Başkanı Uğur Avni Başarır yaptı. Daha sonra Konfederasyon Genel Başkan Vekilleri Zerrin Kömeçoğlu ve Murat Çetinkaya kısa birer konuşma yaparak katılımdan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Son olarak kürsüye çıkarak konuşma yapan Halı Yıkamacılar Federasyonu Genel Başkanı Uğur Avni Başarır, ikinci kez böyle büyük bir organizasyon düzenlediklerini, katılımdan duydukları memnuniyeti dile getirerek, kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkürlerini sundu. Halı yıkamacıları birlik beraberlik içinde görmekten duyduğu mutluluğun anlatılmayacak seviye de olduğunu belirten Başkan Uğur Avni Başarır, “Geçen sene ilk kez bu organizasyonu düzenlemeye karar verdiğimizde yapamayacağımızı, elimize yüzümüze bulaştıracağımızı söyleyenler oldu. Onlara inat ben ve üyelerimiz, hep birlikte canı gönülden çalışarak halı yıkamacıları bir aya getirdik. Meslektaşlarımızın gücünü herkese gösterme fırsatı bulduk. Bu yüzden organizasyonumuza katılan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. Başkan konuşmasının ardından organizasyona katılan bütün dernek başkanlarını kürsüye davet ederek, kendilerini yalnız bırakmadıkları için hepsine tek tek teşekkür etti.

AB Uzmanı Mustafa Karademir Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirmeyle ilgili, Avukat Menduh Şentepeli ise halı yıkamacıların yaşadığı hukuki sorunlarla ilgili katılımcılara bilgi aktardı.

Organizasyonun ilk günün akşamı sıla gecesi düzenlenerek katılımcıların davul zurna eşliğinde keyifli bir gece geçirmesi sağlandı. Ayrıca Halı Yıkamacılar Federasyonu adına yaptırılan pasta Başkan Uğur Avni Başarır ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından kesilerek katılımcılara ikram edildi.

İkinci gün ilk olarak Halı Yıkamacılar Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyeleri ve tedarikçi firma temsilcileri bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıya katılan tedarikçi firma temsilcileri tek tek söz alarak birlikte yapılabilecek konular hakkında görüşlerini ifade etti.

Organizasyonun ikinci günü öğleden sonra ise Konfederasyon Yönetim Kurulu Üyeleri ile organizasyona katılan dernek yönetim kurulu üyeleri bir araya gelerek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Dernek başkanları tek tek söz alarak bölgelerinde yaptıkları çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi aktardı.

İkinci gün akşam ise organizasyona katılan halı yıkamacılar ve tedarikçi firmalar bir araya geldi. Daha sonra sırasıyla dernek başkanları söz alarak organizasyonla ilgili görüşlerini ifade etti. Konuşmaların ardından konfederasyon Başkanı Uğur Avni Başarır tarafından organizasyona katılan dernek başkanlarına ya da vekillerine plaket takdim edildi. 

Plaket töreninin ardından yarışmalara geçildi. Halı yıkamacılar ve tedarikçi firma temsilcileri çuval yarışı, ip çekme, yumurta yarışı, sandalye kapma gibi yarışmalarda hünerlerini sergilediler.

Toplantının son günü ise Halı Yıkamacılar Konfederasyonu Yönetim Kurul Üyeleri ve organizasyona katılan dernek başkanları ve yönetim kurulu üyeleri bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu. Son olarak federasyon yetkilileri tedarikçi firmaların stantlarını ziyaret ederek plaket takdim etti.