Anadolu Yakası Halı Yıkamacılar Derneği

Ali AK 1979 erzurum doğumluyum.ilköğretimi köyümde tamamladıktan sonra rize de kuran kursu eğitimi aldım orta okulu Erzurum tortum ilçesinde tamamladım.1996 yılında İstanbul a geldim kuru temizleme ve halı yıkama mesleğine atıldım ve şu anda halı yıkama işinde uğraşıyorum.2008 de kurmuş olduğum akyıldız halı yıkama fabrikasının sahibiyim.bunun yanı sıra kendi köyümüzün derneği başkan yardımcılığı görevini 2 dönem  üstlendim.şuan İstanbul Anadolu yakası halı yıkamacılar dernek başkanlığını yapıyorum.           

Firmamı 2008 de akyıldız halı yıkama olarak kurdum ve hızlı bir büyüme ile devam ediyoruz. Müşteri portföyümüz kendi bölgemizde yani hizmet bölgemizde yaygınız çünkü kaliteli hizmet sunuyoruz kalite olmazsa olmazımızdır.kaliteye çok önem veriyoruz.

Fiyatlarımız orta seyirde ilerliyoruz çok aşağı değiliz çokta yukarı değiliz şu an makine halısının m2 4.50 tl den yıkıyoruz ama bizim kalitemizin fiyatı değildir bu rakam.makine halısı için m2 6 tl den aşağı olmaması lazım hedefimiz daha da kaliteli ve fiyat konusunda da istediğimiz hedefe ulaşmak.

Sektörde güven ve kaliteli olmak için kaliteye çok dikkat gösterdim kalite olmazsa olmazımdır.makine parknoru nu hep yenilikleri takip ettim kendi makinem için kendi projelerimi kattım ve zamanında alım zamanında teslim ettik buda müşüteriye güven veriyor.

  Sektörde faliyet gösteren diğer firmalardan farkımız kalite ve iş yerimizin makine olarak bir halı yıkamada olması gereken her şeyin olması.

Müşteriler bizi kaliteden dolayı tercih ediyorlar söz verildiği gün alıp ve teslim etmemizdir güven duyulduğundan dolayı tavsiye müşterimiz çoktur ve kısa zamanda büyümemizin sebebi de budur.

Sektöre yenilik getirdim.kendi çevremdeki halı yıkama firmalarına olması gereken şeyleri tavsiye ettim ve ediyorum da halı yıkama programı araç takip sistemi makine parknoru taşıt matik vesayire  birçok firma beni takip eder ve bilgilerimi insanlarla paylaşmak hoşuma gider bilgiler benimle mezara gitmesin diye paylaşırım ve insanlara tavsiyemde bilgi paylaştıkca çoğalır.

Müşteriler hizmet alacağı firmayı bilmesi gerekiyor ucuza kaçmamak gerekiyor çünkü işini iyi yapan halı yıkamacılar da maliyetler çok yüksek komşusundan tavsiye alabilirler ve kendileri gelip görerek ziyaret ederek halı yıkamacısını belirleyebilirler.

Son yıllarda halı yıkamalar çoğaldı son yılların popüler mesleği oldu.biryandan iyi oluyor halı yıkamacıların çoğalması çünkü reklamı paylaşıyoruz biryandan işi bilen ve bilmeyen bu işe giriyor müşteri sonunda tercihini yapıp bu işi laikiyle yapana veriyor.tavsiyem ucuz halı yıkamayalım ve kaliteden asla ödün vermeyelim.ben İstanbul da hizmet verdiğimden dolayı İstanbul için konuşuyorum İstanbul un halısını yıkamak ile bitiremeyiz hepimize yeter.

Önümüzdeki dönem firma olarak kaliteden ödün vermeden işimize devam etmek.istanbul Anadolu yakası halı yıkamacılar derneği ve dernek başkanı olarak üyelerimize ve meslektaşlarıma güzel hizmet etmek kalıcı eserler bırakmak kalıcı eserdeki kastımız buradan açıklamasını yapayım halı yıkamacılara yani Anadolu yakası olarak sanayi sitesi görüşmelerimiz devam ediyor uygun yer verilirse kalıcı esirimiz olacak inşallah.şu anda yaptığımız faliyetlerimiz Türkiye genelindeki halı yıkamacılar geçerlidir mazotu %6.5 indirimle petrol ofisi ile anlaşmamız var Türkiye genelindeki meslektaşlarımız kullanabilirler ayrıca www.İstanbulanadoliyakasihaliyikamacilarderneği.com veb adresimiz vardır bundanda yararlanabilirler tüm Türkiye geneline uygundur tüm türkiyedeki halı yıkamacı meslektaşlarıma bereketli bol kazançlar diliyorum Allaha emanet olun sağlıcakla kalın.