BARJET MAKİNA

“Halı ve oto yıkama makinaları imalat, servis ve yedek parça alanında faaliyet göstermekteyiz. Endüstriyel temizlik alanında Türkiye’nin her yerinde geniş bir müşteri portfölyüne sahibiz, ayrıca son yıllarda Türkiye dışına da ciddi anlamda ihracat yapmaya başladık” diyen Genel Müdür Seyfettin Baran sorularızı yanıtladı.

Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

2006 yılından beri Adana’da faliyet göstermekteyiz. Bobinaj sarım ustası olarak başladığımız sektörde Barjet Endüstriyel Temizlik Makinaları’nda Genel Müdür olarak görevime devam etmekteyim.

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?

Sektöre 2006 yılında Baran Teknik olarak hizmet vermeye başladık. Oto yıkama makinaları motor sarımı yaparken sektördeki açıktan dolayı Barjet Endüstriyel Temizlik Makinaları olarak halı ve oto yıkama makinaları imalat, servis ve yedek parça alanında faaliyet göstermeye başladık. İlk başta oto yıkama makine alanına ağırlık verdik. Daha sonra halı yıkama makine taleplerine de karşılık vermeye başladık. Bu talep giderek artarken bizde seri üretim sürecine hızla adım attık.

Müşteri portföyünüz ve hizmet portföyünüz hakkında bilgi verir misiniz?Endüstriyel temizlik alanında Türkiye’nin her yerinde geniş bir müşteri portfölyüne sahibiz, ayrıca son yıllarda Türkiye dışına da ciddi anlamda ihracat yapmaya başladık. Hem oto yıkama hem de halı yıkama alanında hizmet vermekteyiz. Otomatik halı yıkama, sıkma, paketleme ve hav alma makinalarının üretimini yapmaktayız.

Sektörünüzde güven ve kalitenin adresi olmak için yaptığınız çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?

Sektörde güven ve kalitenin adresi olmak için yaptığımız en önemli çalışmalardan biri % 100 müşteri memnuniyetidir. Halı yıkama makine üretiminde ciddi aşamalar kaydettik. Özellikle üretim hatlarımıza yapmış olduğumuz yatırımlarla birlekte, yeni makine ve tezgahlar ilave ettik. CNC sac kesme, bükme makinesi, torna ve freze gibi makine altyapımızla üretim yapmaktayız. Yine tesisimizin ön kısmında oluşturduğumuz mağazamızda üretimini yapmış olduğumuz ürünlerimizi sergileyerek satışını da kendi bünyemizde gerçekleştiriyoruz.

Sizce, müşteriler neden sizin firmanızı tercih etmelidir?

Bir firmayı tercih etmenizdeki en önemli sebep servis ve yedek parçadır. Bugün seri makine üretimi yapıyorsak eğer yaptığımız makinanın servisinde de arkasında durmamız gerekiyor. Bir çok firma yaptığı makinanın servis konusanda arkasında duramıyor, bu konuda bize çok yoğun talep gelmektedir. Tabi ki öncelik olarak kendi ürettiğimiz makinaların servis ve bakımını yapmaktır.

Sektöre getirdiğiniz yenilikler hakkında bilgi verir misiniz?

Sektörü yakından takip edenlerin de bildiği gibi genelde makinalar demonte yapılır. Ama biz bunu aştık demonte yapmıyoruz, kapalı kasa imal ediyoruz. Böylece minimum derecede arıza seviyesine ulaştık. Özellikle imalatını yapmış olduğumuz makineleri geliştirerek sektördeki makinalardan bir üst seviyeye geçtiğimizi belirtmek istiyorum. Üretimini yapmış olduğumuz makinelerin saatte 200 metrekare halı yıkama kapasitesine ulaştık. Yine halı yıkama fabrikalarıdan gelen talepler karşısında 300 ile500 metrekare arası çeşitli ebatlarda halı yıkama makineleri imalatıda yapmaktayız. Bu nedenden dolayı halı yıkama fabrikalarından yoğun talep almaya başladık.

Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir?

Önümüzdeki dönem  hedeflerimizin en başında ticaret hacmimizi arttırmak. Ayrıca ihracata yönelik devam eden çalışmalarımızla birlikte BARJET markamız